Mezoterapia igłowa w skrócie
Cena od 500 zł
Czas zabiegu 30-60 min
Znieczulenie TAK
Zdolność do pracy TAK
Sugerowana seria 3-6 zabiegów w odstępach co 1-4 tygodni
Czas utrzymywania efektów
4-12 mc
Czym jest mezoterapia igłowa?
.
Zabieg mezoterapii z zastosowaniem odpowiedniego koktajlu składników stosujemy na twarz, szyję, dekolt, grzbiety dłoni, skórę głowy w celu poprawy napięcia skóry lub niwelowania cellulitu. Mezoterapia specjalnymi preparatami ma swoją ugruntowaną pozycję w terapii wypadania włosów celem poprawy ich kondycji i stymulacji wzrostu.
Wskazania do zabiegu mezoterapii igłowej
Mezoterapia igłowa ( z ang. needle mesotherapy) jest jednym z najbardziej powszechnych zabiegów medycyny estetycznej. Polega na iniekcji kwasu hialuronowego , substancji odżywczych, witaminy, aminokwasów, mikroelementów czy peptydów biomimetycznych do skóry właściwej . Zabieg ten stosowany jest m.in. w celu odżywienia i poprawy naturalnego nawilżenia skóry. Podając odpowiednio dobrany preparat dochodzi do szybkiego efektu widocznego w postaci poprawy jędrności , rozświetlenia i wzmożenia napięcia skóry
Jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej?
Po nałożeniu kremu znieczulającego i odczekaniu 20-30min , Lekarz wykonuje serię nakłuć igłą, podczas których wstrzykuje odpowiednio dobrany preparat w opowiednią okolicę ciała.
Istotą zabiegu mezoterapii jest wprowadzenie w głębsze warstwy skóry, odpowiednio dobranych preparatów, koktajlów na bazie kwasu hialuronowego wraz z witaminami i aminokwasami, mające zadziałać nawilżająco, regenerująco i odżywczo. Zabieg trwa od 30-60 min
Efekty zabiegu mezoterapii
Mezoterapia słynie z efektywnego odżywienia i głębokiego nawilżenia skóry. W efekcie nasza skóra doświadcza rewitalizacji. Odżywienie skóry twarzy następuje w wyniku uzupełnienia niedoborów witamin i minerałów. Mezoterapia wspomaga mikrokrążenie i stymuluje komórki do produkcji nowych włókien kolagenowych, dlatego zwiększa się napięcie skóry i pacjent odczuwa poprawę w jej elastyczności. Zabieg wzmacnia naskórek, co redukuje zasinienia pod oczami. Skóra jest rozjaśniona i zostaje wyraźnie odmłodzona. Pełne efekty mezoterapii widoczne są po serii 3-6 zabiegów. Powinny odbywać się cyklicznie co 1-4 tygodnie, a dla podtrzymania efektu kuracji, raz na kilka miesięcy.
Okres rekonwalescencji
Po zabiegu mezoterapii igłowej, może wystąpić kilkudniowy obrzęk w miejscu wkłuć. Czasami pojawiają się siniaki, których czas wchłaniania wynosi kilka dni.
Przeciwwskazania
Jak każdy zabieg medycyny estetycznej, mezoterapia ma swoje przeciwwskazania. Nie powinno się go przeprowadzać w przypadku następujących stanów czy chorób:
• ciąża,
• karmienie piersią,
• choroby o podłożu autoimmunologicznym,
• cukrzyca
• skłonność do powstawania blizn przerostowych,
• stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik),
• nadwrażliwość na kwas hialuronowy lub inne substancje zawarte w preparatach do mezoterapii.
•
Prezentowany opis procedury ma ogólny charakter i nie stanowi informacji medycznej. Podstawą wykonania zabiegu w celu zapewnienia pacjentowi maksymalnego bezpieczeństwa, jest zawsze indywidualna konsultacja lekarska.